Najpopularniejsze zabawki na świecie

Na świecie jest wiele popularnych zabawek, ale niektóre wyróżniają się spośród innych. Oto najpopularniejsze zabawki na świecie.

Najpopularniejsze zabawki świata – od lalek po klocki i gry wideo

Na świecie istnieje wiele różnych rodzajów zabawek, ale niektóre są bardziej powszechne niż inne. Jedną z najbardziej powszechnych zabawek jest lalka. Lalki można znaleźć w prawie każdej kulturze i kraju, mają wiele różnych kształtów i rozmiarów. Inną popularną zabawką jest piłka. Piłki są znane od wieków i służą zarówno do zabawy, jak i do uprawiania sportu. Inne popularne zabawki to samochody, ciężarówki, rowery, pluszaki, klocki, puzzle, gry i domki dla lalek. Wiele z tych przedmiotów można znaleźć w prawie każdym domu, w którym są dzieci. 

Barbie

Barbie to lalka modna wyprodukowana przez firmę Mattel, Inc. i wprowadzona na rynek w 1959 roku. Za twórcę Barbie uważa się amerykańską bizneswoman Ruth Handler, dla której inspiracją była niemiecka lalka Bild Lilli. Od czasu swojego debiutu Barbie stała się ikoną popkultury i jedną z najlepiej sprzedających się marek firmy Mattel; z czasem wyprodukowano także lalki reprezentujące różne grupy etniczne. W 2014 roku na całym świecie sprzedano ponad 700 milionów Barbie.

W ostatnich latach Barbie rozszerzyła swoją działalność nie tylko o lalki, ale także o hitowe filmy, takie jak “Barbie i jej siostry na tropie piesków”, a także o linie ubrań, akcesoriów, mebli, książek… i tak dalej!

Lego

Lego to linia zestawów konstrukcyjnych produkowanych przez The LEGO Group, prywatną firmę z siedzibą w Danii. Flagowe linie produktów firmy obejmują klocki LEGO dla młodszych dzieci (Duplo), klocki LEGO do wykorzystania w różnego rodzaju pracach plastycznych (Kreatywne budowanie) oraz zestawy i modele do budowy pojazdów, budynków i robotów (Technic). Z 22 miliardami sprzedanych klocków na całym świecie, klocki LEGO są jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie, a ponad 60 firm produkcyjnych działa w 40 krajach.

Firma oferuje również zestawy tematyczne oparte na popularnych filmach i programach telewizyjnych, takich jak “Gwiezdne wojny” czy “Harry Potter”, które pozwalają fanom odtworzyć ulubione sceny w domu.